
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH, LZ Type |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 32mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 65MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" Dia (7.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LHLZ06NB1R5M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.7NH 200MA 500 MOHM
FIXED IND 820UH 390MA 3.1 OHM
FIXED IND 120UH 3A 65 MOHM TH
IC SWITCH DUAL SPST 16SSOP
FIXED IND 1.5UH 3A 32 MOHM TH
RES MF 1/2W 0.1% AXIAL
FIXED IND 300NH 985MA 130 MOHM