
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SC105B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 390 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 240mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.429" L x 0.386" W (10.90mm x 9.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SC105B-821 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 3A 65 MOHM TH
FIXED IND 10UH 2.4A 80 MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH 6.5A 10 MOHM SMD
FIXED IND 820UH 390MA 3.1 OHM
CAP FILM 0.068UF 20% 630VDC RAD