
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P0762NL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 50 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 100mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 8.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P0762.105NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 150MA 400 MOHM
FIXED IND 15UH 1.47A 81 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 800MA 850 MOHM
RES SMD 464 OHM 0.02% 1/16W 0402
FIXED IND 1MH 50MA 8.4 OHM SMD
CONN RCPT FMALE 2P SILV SLDR CUP
MIXER