
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH74 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.47 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 81mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDRH74-150MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 800MA 850 MOHM
FIXED IND 330UH 220MA 2.004 OHM
FIXED IND 47NH 385MA 460 MOHM
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 15UH 1.47A 81 MOHM SMD
TERM BLK 12P SIDE ENT 7.62MM PCB
CONN PLUG MALE 61POS GOLD CRIMP