
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ND |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 47 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 385 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 460mOhm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.65GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELJ-ND47NJF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 2.6A 90 MOHM SMD
FIXED IND 39UH 1.4A 210 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 310MA 1.82 OHM
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS
FIXED IND 47NH 385MA 460 MOHM
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM
RELAY TIME DELAY