
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9250 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 420 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 420mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 450mOhm Max |
| Q @ Freq: | 42 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 190MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 9250-681 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 1.4A 130MOHM SMD
FIXED IND 470NH 590MA 350MOHM TH
FIXED IND 1.5UH 1.45A 95 MOHM
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM
FIXED IND 680NH 420MA 450MOHM TH
TEST LEAD BANANA TO WECO 96"
D38999/23HF66CC