
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IMC-0805 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 10 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 540 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 140mOhm Max |
| Q @ Freq: | 10 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.061" (1.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IMC0805ER10NK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 2.9A 67 MOHM SMD
FIXED IND 27UH 2.7A 92 MOHM SMD
FIXED IND 1MH 1.5A 284 MOHM TH
RES SMD 6.8 OHM 1W 1812 WIDE
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVDS
FIXED IND 10NH 540MA 140 MOHM
HEADER