PE-1008CM681GTT
Description
FIXED IND 680NH 200MA 2.3 OHM
DataSheet
PE-1008CM681GTT PDF
Type Description
Series:1008CM
Material - Core:Ceramic
Inductance:680 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.3Ohm Max
Q @ Freq:45 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:375MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Size / Dimension:0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):0.090" (2.29mm)