SC4020FH-330
Manufacturer
Signal Transformer
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 2.8A 102 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SC4020FH-330 PDF
Type Description
Series:SC4020FH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.8 A
Current - Saturation (Isat):3A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):102mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.768" L x 0.524" W (19.50mm x 13.30mm)
Height - Seated (Max):0.272" (6.90mm)