
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AISC-1210H |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 650 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 509mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 26MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.098" W (3.50mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AISC-1210H-100K-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 520MA 905 MOHM
FIXED IND 4.7UH 1.4A 126 MOHM
FIXED IND 3.3UH 16A 4 MOHM SMD
RES 1.01K OHM 0.5% 1/4W 1206
RES 200K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
FIXED IND 10UH 650MA 509 MOHM
CONN SOCKET 6POS 0.1 GOLD PCB