
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQH3 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 950mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 126mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 57MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1212 (3030 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LQH3NPN4R7MMRE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 16A 4 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 250MA 1.1 OHM SMD
FIXED IND 18NH 240MA 700 MOHM
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 4.7UH 1.4A 126 MOHM
TERM BLK 17POS TOP ENTRY 5MM PCB