
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1530 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 4.7 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 48 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 64.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 49 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.285" Dia x 0.380" L (7.24mm x 9.65mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1530C473 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 2.5A 100 MOHM SMD
FIXED IND 3.5NH 200MA 500 MOHM
FIXED IND 56NH 500MA 340MOHM SMD
OSC XO 1.125MHZ 3.3V HCMOS
FIXED IND 4.7MH 48MA 64.8 OHM TH
OC-PMC-AT-PA-S-F-S
REPLACEMENT PARTS AP105