
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PCC-F126F (N6) |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.5 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 10.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 11.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.92mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.224" (5.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ETQ-P6F2R5SFA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.6NH 510MA 190 MOHM
FIXED IND 1.8UH 454MA 900 MOHM
FIXED IND 8.2UH 5.5A 20 MOHM SMD
RES 22 OHM 5% 1/2W 0603
RES 8.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
FIXED IND 2.5UH 10.8A 4.92 MOHM
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD SMD R/A