
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCRH105RY |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 5.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 20mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SCRH105RY-8R2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 7.3A 13 MOHM SMD
FIXED IND 1MH 550MA 1.82 OHM SMD
FIXED IND 39UH 13A 17 MOHM TH
FIXED IND 8.2UH 5.5A 20 MOHM SMD
BNC-SP/BNC-SP RG59 1.5M
CAP CER 4700PF 50V X8R 1206
BIP T0220 NPN SPECIAL