
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCRH105RY |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 7.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 13mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SCRH105RY-4R7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1MH 550MA 1.82 OHM SMD
FIXED IND 39UH 13A 17 MOHM TH
FIXED IND 56UH 2.3A 120 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
FIXED IND 4.7UH 7.3A 13 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 67.5000MHZ CMOS
CONN PLUG FMALE 10P SOLDER CUP