
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SPD127 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SPD127-563M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 2.2A 150 MOHM TH
FIXED IND 18UH 300MA 890 MOHM TH
FIXED IND 1.2UH 10A 12 MOHM SMD
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412
FIXED IND 56UH 2.3A 120 MOHM SMD
TVS DIO 1500W 58V 93.6V UNI SMC
STRANDED LOOSE TUBE IND/OUTDOOR