PE-1008CM821KTT
Description
FIXED IND 820NH 200MA 3.3 OHM
DataSheet
PE-1008CM821KTT PDF
Type Description
Series:1008CM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:820 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.3Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:325MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):0.090" (2.29mm)