SCRH74-821
Manufacturer
Signal Transformer
VIGOR # :
Description
FIXED IND 820UH 200MA 5.2 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SCRH74-821 PDF
Type Description
Series:SCRH74
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:820 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):200mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):5.2Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)