CRCW060347K5FKEAC
VIGOR # :
458025
Description
RES 47.5K OHM 1% 1/10W 0603
DataSheet
CRCW060347K5FKEAC PDF
Type Description
Series:CRCW-C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:47.5 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)