
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CM252016 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 39 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 90 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 18MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CM252016-390KL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 300MA 650MOHM SM
FIXED IND 22UH 1.45A 180 MOHM
FIXED IND 1MH 150MA 6 OHM TH
E SERIES POWER MOSFET THIN-LEAD
FIXED IND 39UH 90MA 9.5 OHM SMD
BATTERY PACK NIMH 4.8V 4/5 SC
SLIDE POT 1M OHM 0.2W TOP 60MM