
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SC54 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.45 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.11A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 180mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" L x 0.217" W (6.10mm x 5.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SC54-220 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1MH 150MA 6 OHM TH
FIXED IND 330UH 490MA 650 MOHM
FIXED IND 220UH 270MA 3.6 OHM
CAP CER 1210 16PF 50V ULTRA STAB
CONN D-SUB HD RCPT 104P VERT SLD
FIXED IND 22UH 1.45A 180 MOHM
SWITCH ROCKER SPST-NO 10A 125V