
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 09D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 490 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 650mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.374" Dia (9.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.350" (8.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELC-09D331F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 270MA 3.6 OHM
FIXED IND 620NH 300MA 1.4 OHM
FIXED IND 4.2NH 320MA 480 MOHM
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412
CONN HDR 11POS 0.1 TIN PCB R/A
FIXED IND 330UH 490MA 650 MOHM
LED 3MM LOW CURR YELLOW