
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1008CD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 620 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 375MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.090" (2.29mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PE-1008CD621GTT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.2NH 320MA 480 MOHM
FIXED IND 5.5UH 1.8A 96 MOHM SMD
FIXED IND 1.5UH 36A 1.43 MOHM
RES 249 OHM 0.5% 1/8W 0603
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
FIXED IND 620NH 300MA 1.4 OHM
CONN INLINE RCPT COAX SKT SLDER