
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 30mOhm Max |
| Q @ Freq: | 130 @ 15MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 136MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 4470-01K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 333MA 1.8 OHM SMD
FIXED IND 27UH 7A 35 MOHM TH
FIXED IND 390UH 105MA 18 OHM SMD
FUNCTIONAL SAFETY ENCODER, 58MM,
IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 SOT25
FIXED IND 1UH 4A 30 MOHM TH
FIXED IND 1.2UH 19.5A 3 MOHM SMD