
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 103R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 425 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 540mOhm Max |
| Q @ Freq: | 22 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 145MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 103R-102K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 43NH 450MA 520 MOHM
FIXED IND 270UH 670MA 557 MOHM
FIXED IND 200NH 1.025A 140 MOHM
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
CONN SOCKET 18POS 0.079 GOLD PCB
FIXED IND 1UH 425MA 540 MOHM SMD
FIXED IND 1MH 145MA 24 OHM TH