
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4307 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 63 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 19mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 81.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.447" L (5.00mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 4307-475J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 1.3A 199MOHM SMD
FIXED IND 470NH 3.1A 50 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 1.04A 362 MOHM TH
RES SMD 8.25K OHM 1W 1812 WIDE
CRYSTAL 26.0000MHZ 7PF SMD
MEMS OSC XO 6.0000MHZ H/LV-CMOS
FIXED IND 4.7MH 63MA 81.6 OHM TH