
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDEP15D90/T150 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 8.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 12A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 10.6mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.610" L x 0.610" W (15.50mm x 15.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CDEP15D90T150NP-150MC-125 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 520MA 520 MOHM TH
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM
FIXED IND 2.7UH 1.2A 70 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 560MA 750 MOHM
SENSOR 15PSI GAUGE
OPTOISO 5KV TRANSISTOR 4-SMD
FIXED IND 15UH 8.5A 10.6 MOHM