
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 100 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 89 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 70MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.065" (1.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 100-272J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 750UH 2.6A 350 MOHM TH
FIXED IND 270NH 650MA 230 MOHM
FIXED IND 300NH 985MA 130 MOHM
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
FIXED IND 2.7UH 89MA 2 OHM
FUSE KIT AUTO 3-30A EMERG 8PC