
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1641 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 200 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 67mOhm Max |
| Q @ Freq: | 49 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1641-201JP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 1.6A 179 MOHM SMD
FIXED IND 180NH 200MA 600 MOHM
FIXED IND 330NH 950MA 140 MOHM
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
DC DC CONVERTER 1.5V
FIXED IND 200NH 1.1A 67 MOHM TH