
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 600mOhm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 165MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.94mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of IC0603B181R-10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 950MA 140 MOHM
FIXED IND 220NH 35A 0.63MOHM SMD
FIXED IND 120NH 1.075A 130 MOHM
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
LED RING LIGHT 2.35" ID
DC DC CONVERTER 3.3V 150W
FIXED IND 180NH 200MA 600 MOHM