
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 440 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 440mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 44MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924R-123J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 1.48A 126 MOHM
FIXED IND 390UH 39MA 32 OHM SMD
FIXED IND 300NH 52A 0.245MOHM SM
TVS DIODE 47.8V 77V DO204AL
CONN RCPT 68POS 0.1 GOLD PCB R/A
JUMPER TERM BLK 2POS ROUND PINS
FIXED IND 12UH 440MA 2 OHM SMD