
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C0603 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 47 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 280mOhm Max |
| Q @ Freq: | 38 @ 200MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 200 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of C0603C-47N0J1T4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 3.4A 22 MOHM TH
FIXED IND 1UH 2.32A 70 MOHM SMD
FIXED IND 150NH 775MA 160 MOHM
XTAL OSC XO 200.0000MHZ HCSL
SENSOR MOTION PIR WIDE FOV BLK
FIXED IND 47NH 500MA 280 MOHM
DC DC CONVERTER 95V 50W