
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1325 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 143 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 143mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 49MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.133" Dia x 0.260" L (3.38mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1325-682J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560UH 35MA 46 OHM TH
FIXED IND 4.7UH 1.2A 110 MOHM
FIXED IND 47UH 1.25A 188 MOHM
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
FIXED IND 6.8UH 143MA 2.8 OHM TH
CONN HEADER VERT 3POS 5MM
IC CHIP