
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2020 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 320MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2020-06G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8UH 217MA 950 MOHM
FIXED IND 15UH 79MA 4.2 OHM SMD
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM TH
FIXED IND 220UH 155MA 7.4 OHM TH
FIXED IND 180NH 1.6A 70 MOHM TH
TERM BLOCK HDR 21POS 90DEG 5MM
PG 21 MULTI CABLE PVDF/TPE/OP