
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 108 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 79 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 32 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 24MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 108-153G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM TH
FIXED IND 20UH 16A 7 MOHM TH
FIXED IND 15MH 260MA 21.9 OHM TH
VARISTOR 135V 0402
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
FIXED IND 15UH 79MA 4.2 OHM SMD
CONN RCPT HSG MALE 39POS INLINE