
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3090 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 460 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 360mOhm Max |
| Q @ Freq: | 34 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 180MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 3090-471F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 52MA 21 OHM SMD
FIXED IND 15UH 1.7A 120 MOHM SMD
FIXED IND 680UH 1.32A 570 MOHM
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ HCSL
FIXED IND 470NH 460MA 360 MOHM
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM CRIMP