
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PG0642NL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 26.4mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.311" L x 0.299" W (7.90mm x 7.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of PG0642.682NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15NH 600MA 130 MOHM
FIXED IND 2.2UH 435MA 950 MOHM
FIXED IND 330NH 4.6A 23MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVPECL
FIXED IND 6.8UH 6A 26.4 MOHM SMD
CONN RCPT HSNG MALE 8POS PNL MT
CONNECTOR