
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4445 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 39 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 20mOhm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 700MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 4445-08K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560NH 2.1A 70 MOHM TH
FIXED IND 150UH 51MA 18 OHM TH
FIXED INDUCTOR
MEMS OSC XO 16.367667MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 44POS 2.54MM
FIXED IND 39NH 3A 20 MOHM TH