
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2150 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 560 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 270MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2150-01K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 51MA 18 OHM TH
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 220NH 925MA 175 MOHM
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 24V 3.5W
FIXED IND 560NH 2.1A 70 MOHM TH
CONN HEADER SMD 66POS 1MM