
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTKMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 8.27 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 10mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.820" Dia (20.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.400" (10.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of PTKM10R-121H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 10.9A 22 MOHM TH
FIXED IND 330UH 620MA 950 MOHM
FIXED IND 22UH 202MA 2.5 OHM TH
CRYSTAL 40.0000MHZ 15PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
FIXED IND 10UH 8.27A 10 MOHM TH
LIQUID LEAKAGE DETECTOR PUSHIN