
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTKM-SM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 25 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3.38 A |
| Current - Saturation (Isat): | 700mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 40mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.570" L x 0.560" W (14.48mm x 14.22mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.400" (10.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of PTKM25-40SM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 72NH 400MA 490 MOHM
FIXED IND 470UH 590MA 1.03 OHM
FIXED IND 27UH SMD
MEMS OSC XO 14.0000MHZ H/LV-CMOS
ZFX DC POWER CONNECTOR
FIXED IND 25UH 3.38A 40 MOHM SMD
TERM BLOCK RCPT 19POS 5.08MM