
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 108 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 79 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 32 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 24MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 108-153K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 12UH 7.8A 11 MOHM TH
FIXED IND 1MH 28MA 72 OHM TH
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
XTAL OSC VCXO 16.0000MHZ CMOS
DC DC CONVERTER 15V -15V 1W
FIXED IND 15UH 79MA 4.2 OHM SMD