
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 2.7 mH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 112 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 40Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.04MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470-42F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 24UH 170MA 2.6 OHM TH
FIXED IND 27UH 153MA 8.8 OHM SMD
FIXED IND 750NH 900MA 220 MOHM
SLIDE POT 50K OHM 0.2W TOP 60MM
TVS DIODE 54V 87.1VC 5KW SMD
CONN SMB RCPT STR 50 OHM SOLDER
FIXED IND 2.7MH 112MA 40 OHM TH