
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2500 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.2 mH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 79 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 22Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2500-32F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 170MA 2.6 OHM
FIXED IND 10UH 519MA 1.5 OHM SMD
FIXED IND 120NH 1.2A 70 MOHM TH
CRYSTAL 33.8688MHZ 18PF SMD
FIXED IND 1.2MH 79MA 22 OHM TH
EXT CABLE 12V 3M
TRANSMITTER TOSA