
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1782 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 620 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 30 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 60Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1782-87G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 106.25M OHM 1008
FIXED IND 510UH 124MA 11.6 OHM
FIXED IND 33UH 1.4A 105 MOHM SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 0606
FIXED IND 620UH 30MA 60 OHM TH
POST REAR MOUNT IFE
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT