RCR875DNP-270L
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 27UH 1.4A 100 MOHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
RCR875DNP-270L PDF
Type Description
Series:RCR-875D
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:27 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):1.4 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):100mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)