
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 160 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 475 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 560mOhm Max |
| Q @ Freq: | 36 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 120MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 160-152HS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 1.27A 90 MOHM TH
FIXED IND 56UH 650MA 845 MOHM
FIXED IND 330NH 500MA 400 MOHM
FUSE GLASS 4A 350VAC 2AG
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCSL
FIXED IND 82UH 95MA 14 OHM SMD
FIXED IND 1.5UH 475MA 560 MOHM