
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-3825 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 650 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 640mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 845mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.225" (5.72mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM3825PJ560L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 500MA 400 MOHM
FIXED IND 56UH 100MA 5.7 OHM TH
FIXED IND 6.8UH 5.6A 21.7 MOHM
FIXED IND 2.2UH 22A 4.2 MOHM SMD
FIXED IND 27NH 1A 110 MOHM SMD
FIXED IND 56UH 650MA 845 MOHM
FIXED IND 3.3UH 300MA 2 OHM TH