
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 5 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.25Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 400kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 400 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of IC0805A333R-10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 750MA 216 MOHM
FIXED IND 56UH 570MA 618 MOHM
FIXED IND 100NH 670MA 100 MOHM
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
TAPE MASKING AMBER 4" X 8 5/8"
6" X 8" B514 BLUE V 20/PK
FIXED IND 33UH 5MA 1.25 OHM SMD