
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SD6020 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 570 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 500mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 618mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2600 |
Current price of SD6020-560-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100NH 670MA 100 MOHM
FIXED IND 47MH 94MA 5.31 OHM TH
FIXED IND 3.9MH 280MA 1.7 OHM
CIR BRKR THRMMAG 3A 277VAC 80VDC
TRANS FLYBACK POE 127UH SMD
FIXED IND 56UH 570MA 618 MOHM
OPTION CARD COMM PROFIBUS